Jednotka Sboru dobrovolných hasičů
města Pečky
JPO-II

Hasičská stanice

Závěrem roku 1997 došlo k zahájení realizace projektu „Rekonstrukce stávajícího objektu a přístavby nových garáží“.

Po překonání mnoha technických a finančních problémů byla v prosinci 1999 dostavba hasičská stanice dokončena a v únoru roku 2000 za přítomnosti představitelů města, HZS, členů jednotky a dalších významných hostů  slavnostně otevřena a předána do užívání.

Nové garáže jsou vybaveny rozvodem tlakového vzduchu pro cisternové automobily, odsáváním výfukových zplodin, ovládaným z místa nástupu strojníka do vozidla, rozvodem pro dobíjení a oživování akumulátorů ze zdroje RKB4.

Vytápění je realizováno teplovodními výměníky a umístěno je v topných kanálcích pod vozidly. V garáži se rovněž nachází tzv. špinavá šatna - místo pro uložení výstroje hasičů určené k zásahům.

Hasičská stanice města Pečky se nachází v ulici V. B. Třebízského č.p. 1140.

Souřadnice GPS Loc: 50°5'24.278"N, 15°1'59.148"E

• Archiv
  • Místo pro posilování

Poloha hasičské stanice